Kurs przewodnikowski dla dorosłych “Meandry”

Kurs przewodnikowski dla dorosłych „Meandry” to kurs dla tych, którzy będąc już powyżej wieku wędrowniczego, z bagażem doświadczeń dorosłego życia, chcą spróbować swoich sił w harcerstwie jako przyszli instruktorzy.

Celem kursu jest, by osoba dorosła, która niedawno rozpoczęła bycie harcerską kadrą, zorientowała się w specyfice i zawiłościach instruktorskiej pracy.

Będzie to też okazja do wspólnej wymiany doświadczeń. Kurs będą prowadzić instruktorzy z długim stażem w pracy drużynowego, tacy, co już mają dorosłe dzieci, ale także tacy, którzy przeszli stosunkowo niedawno ścieżkę od dorosłego nowicjusza do dorosłego kompetentnego instruktora.

Od strony formalnej – ukończenie kursu przewodnikowskiego jest warunkiem koniecznym (choć niewystarczającym) do zdobycia pierwszego stopnia instruktorskiego i uzyskania uprawnień do pracy z zuchami i harcerzami.

Zapraszamy:

• rodziców, którzy swoje pociechy wysłali do zuchów lub harcerzy, po czym spodobało się im pomagać w pracy gromady lub drużyny, a chcą spróbować swoich sił jako harcerscy wychowawcy;
  • nauczycieli, którzy zetknęli się już trochę z harcerstwem i zamierzają zmierzyć się z pełnieniem funkcji w gromadach lub drużynach;
  • członków harcerskiej starszyzny, którzy chcieliby zostać instruktorami;
  • dawnych harcerzy i instruktorów, którzy odeszli z drużyn gdzieś w trakcie nauki szkolnej lub później, a mają chęć powrotu i wypróbowania swoich sił jako wychowawcy.

Termin i miejsce:

Kurs odbędzie się w formie trzech weekendowych spotkań:

• 16-17.12.2017 r.,
  • 6-7.01.2018 r.,
  • 3-4.02.2018 r.

Należy liczyć się z wykonywaniem zadań samokształceniowych (lektura, rozwiązywanie problemów), a także z koniecznością wykonania zadań zaliczeniowych.

Podczas drugiego i trzeciego spotkania będziemy wszyscy nocować w miejscu zajęć.

Początek zajęć w soboty o godzinie 8-ej, koniec zajęć w niedzielę do godziny 18-tej. Kurs będzie się odbywał na terenie Warszawy i okolic.

Wymagania stawiane kandydatom:

• chęć zostania harcerskim wychowawcą;
  • przekroczony wiek wędrowniczy (21+);
  • potwierdzenie zgłoszenia przez harcerskiego przełożonego (może być via e-mail);
  • przestrzeganie Prawa Harcerskiego.

Jednym z warunków uzyskania dyplomu ukończenia kursu jest złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego.

W celu zgłoszenia należy wypełnić ankietę pod adresem: https://xg6zo397tekteavg3lv7rzhaf.zgloszenia24.pl

Ankieta zostanie zamknięta 4.12.2017 o godzinie 21.00 lub wcześniej w przypadku wyczerpania dostępnych miejsc. O przyjęciu na kurs będzie decydować kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wymogu rozmowy kwalifikacyjnej lub uzyskania dodatkowych rekomendacji od harcerskiego przełożonego, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.

Do 05.12.2017 r. poinformujemy o wynikach kwalifikacji na kurs oraz o sposobie płatności.

Opłata za udział w kursie wyniesie do 300 zł. W przypadku potrzeby wystawienia faktury dla odbiorcy spoza ZHP, opłata jest zwiększona o obowiązujący podatek od towarów i usług.

W ramach opłaty zapewnione są posiłki, materiały dla uczestników, bufet kawowy, nocleg w warunkach turystycznych.

Na wszystkie dodatkowe pytania odpowie komendant kursu – hm. Darek Brzuska, e‑mail: brzuska@mp.pl, tel. 512-000-671.

zaproszenie MEANDRY (czwarte)

16/12/2017 - 04/02/2018