Kurs podharcmistrzowski WOOD BADGE

Prawdopodobnie wpadło Ci kiedyś w ucho hasło “Wood Badge”. Informacje na ten temat mogły wydawać się mniej lub bardziej prawdopodobne. Być może ciekawość podpowiada Ci: “Spróbuj, co Ci szkodzi?”. Proponuję: Przestań słuchać i zastanawiać się nad Wood Badge’em, tylko wreszcie przeżyj go tak, jak zrobili to uczestnicy jak zrobili to uczestnicy trzech poprzednich jego stołecznych edycji.
Kurs będzie składał się z trzech części: 

  • Pierwsza zasadnicza – tygodniowy kurs podharcmistrzowski, który odbędzie się w terminie 9-16 września 2018 r. w Stanicy Hufca ZHP Garwolin w Polewiczu;
  • Druga to trwająca 6 miesięcy indywidualna praca uczestnika kursu, tzw. próba wodza;
  • Trzecia część to podsumowanie projektu, które odbędzie się pół roku od biwaku kursowego, w terminie ustalonym wspólnie przez kadrę kursu.

Warunki uczestnictwa w kursie: 

  • jesteś instruktorem, instruktorką i masz na bieżąco opłaconą składkę członkowską
  • jesteś pełnoletni(a),
  • masz ubezpieczenie NNW lub ubezpieczysz się przed kursem;
  • otrzymasz rekomendację komendanta macierzystego hufca (w przypadku instruktorów RR – szczepu)  i prześlesz ją do nas załączając do ankiety https://woodbadge201819.zgloszenia24.pl/,
  • w terminie do 15 lipca 2018 r. wypełnisz ankietę oraz przedstawisz nam siebie w sposób, który pozwoli nam najlepiej Cię poznać i pokaże Twoją motywację do udziału w kursie. Niech inspiracją będzie dla Ciebie ten tekst:

”Podobno starożytna chińska encyklopedia dzieliła zwierzęta w sposób następujący: Stanowiące własność cesarza, Zabalsamowane, Oswojone, Prosięta, Syreny, Zachowujące się jak szalone, Włączone do tej klasyfikacji, Nieprzeliczone, Narysowane cienkim pędzelkiem z wielbłądziej sierści, Te, które stłukły dzban, Te, które z daleka wyglądają jak mech i pozostałe. Taki podział wydaje się dziś dziwaczny i zabawny, jednak być może w starożytnych Chinach spełniał bardzo ważne funkcje, jak dzisiaj dla nas tablica Mendelejewa.”

  • najpóźniej do 10 lipca 2018 r. (lecz nie wcześniej niż przed uzyskaniem informacji od nas o zakwalifikowaniu do udziału w kursie) wpłacisz kwotę 400 zł na wskazany we wspomnianej informacji numer rachunku bankowego tytułem: „Dodatkowa składka zadaniowa PHM Wood Badge, imię i nazwisko”. O terminie wpłaty decyduje data wpływu pieniędzy na konto.
  • Pierwszeństwo udziału w kursie mają instruktorzy z otwartą próbą podharcmistrzowską.

Kadra programowa kursu:

hm. Tomasz Dudewicz ZOKK/322/2017

phm. Sylwia Gardynik BOKK/719/2017

phm. Marta Łopacińska BOKK/1087/2017

hm. Paweł Marciniak SOKK/504/2017

phm. Agnieszka Sowińska BOKK/628/2015

phm. Natalia Stawska BOKK/1068/2017

phm. Magdalena Szczerbaciuk SOKK/904/2017

phm. Mateusz Wnuk BOKK/1100/2017

hm. Zbigniew Dębski (Royal Rangers) OKK/2/02

Kontakt w razie pytań i wątpliwości: magdalena.szczerbaciuk@zhp.net.pl

Regulamin Kursu regulamin-2018

Szczegóły szkolenia

Data/Czas
09/09/2018 - 16/09/2018
Całodniowe

Kategorie


Mapa niedostepna